• Twoja lista
    Lista porównywania jest pusta
MONTAŻ I SERWIS FILTRÓW - WARSZAWA, ŁÓDŹ ORAZ CAŁA POLSKA (+48) 730 061 746

Poniedziałek-Piątek
09:00-17:00

Jak wybrac filtr do wody?

filtr do wody pod zlew

Dzisiaj problem jakości wody pitnej w Unii Europejskiej stał się na tyle ważny, że uzasadniona stała się produkcja domowych filtrów do wody. Jednak pozostaje pytanie: jaki filtr wybrać? Można wybrać „filtry-dzbanki”, których ceny są stosunkowo niskie, jednak zamienniki i stale zmiany wkładów pociągają za sobą spore koszty roczne. Albo RO, czyli system odwróconej osmozy, za który na początku zapłacimy więcej, ale wkłady będziemy wymieniać raz na rok lub co kilkanaście miesięcy.

Jednak poza kwestią finansową trzeba też zwrócić uwagę na zasady pracy i jakość uzdatniania wody.

Dzisiaj w wielu domach można zobaczyć dzbanki filtrujące rodzimych i zachodnich producentów. Kupując filtry i wkłady do nich możemy uspokoić swoją podświadomość w kontekście problemu z uzdatnianiem wody z kranu i jej spożywania. I tu właśnie powinien pojawić się dzwonek ostrzegawczy!

Przeprowadzono prosty eksperyment – sprawdzono efektywność oczyszczania wody filtrem umieszczonym w dzbanku z pomocą 4 TDS Meter (miernik przewodności cieczy).
Rodzina składająca się z trzech osób, mieszkająca w Polsce, wypija średnio 5 litrów wody dziennie. Do uzdatnienia wody wykorzystuje wielokrotny filtr-dzbanek z kompletem typowych węglowo-jonowych wkładów. Zasób wkładu, zgodnie z instrukcją, starcza na 70 dni lub 360L wody (mniejsze 30 dni lub 150 litrów).
Przepuszczono przez filtr 3-4 porcje wody i je wylano. I to wszystko – filtr jest gotowy do pracy. Wykonano pomiary kontrolne wody przed i po jej oczyszczeniu. Po trzech tygodniach korzystania z filtra do wody pitnej, „nieoczyszczona” woda kranowa przewyższa jakościowo wodę uzdatnioną, a po 5 tygodniach woda przed uzdatnieniem przewyższa jakościowo dwukrotnie (!) wodę filtrowaną – woda kranowa jest bardziej czysta! To znaczy, że filtr był mocno zabrudzony i powinniście zmienić wkład. Jeśli tego nie zrobicie, to zaczniecie faktycznie zatruwać swój organizm – filtr zamieni się w zabójcę. Łatwo można podliczyć, że w ciągu 5 tygodni przepuściliśmy przez filtr 175L wody, to jest o polowe mniej, niż zapewnia producent wkładu.

Jak działa system filtrowania wody?

System odwróconej osmozy najczęściej montuje się pod zlewem lub podłącza się do dystrybutora. Jeśli szukacie kompaktowego systemu, instalowanego pod zlewem, oczyszczona woda trafia do oddzielnej wylewki umocowanej na Państwa zlewie. Jeśli zaś filtr jest podłączony do dystrybutora, to woda dostarczana jest przez specjalne kraniki, osobno zimna i ciepła. W obu przypadkach, żeby uzdatnić się, woda przechodzi przez kilka etapów filtracji.

W jaki sposób pracuje system odwróconej osmozy?

System odwróconej osmozy czyści wodę usuwając zanieczyszczenia wody sieciowej. Woda uzdatnia się za pomocą filtra, który usuwa zanieczyszczenia mechaniczne, pyły i inne «lekkie» zanieczyszczenia w wodzie. Następnie uzdatniona woda pod ciśnieniem przechodzi przez półprzenikalną poliamidową membranę z gigantyczną ilością porów, które przepuszczają teoretycznie wyłącznie cząsteczki wody o rozmiarze H2O i minimalny zestaw pożytecznych minerałów. Brudna woda, przechodząca przez membranę, spływa do kanalizacji. W rezultacie czysta woda trafia do Państwa kranu lub dystrybutora, ale przedtem przechodzi jeszcze przez technologię multifiltracji aktywnym węglem dla absolutnej świeżości.

Jak instalować filtry do oczyszczania wody?

Filtry do wody powinny znajdować się w odległości do 6 m od źródła wody. Specjalista firmy Multifilters obsługujący system, będzie miał dostęp do linii przekazującej wodę i do niektórych linii rurociągu przechodzących przez system filtracyjny. Jeśli wybiorą Państwo system odwróconej osmozy, niezbędny będzie dostęp do kanalizacji.

Filtr wody pod zlew

Dlaczego filtry do wody pod zlew cieszą się coraz większą popularnością? Dzięki mechanizmowi odwróconej osmozy, pozwalającemu na usunięcie nawet 99% zanieczyszczeń w celu uzyskania cieczy zdatnej do picia. Proces ten, będący odwróceniem tego możliwego do zaobserwowania w przyrodzie, zazwyczaj dzieli się na pięć etapów. Dodatkowe funkcje urządzenia, jak mineralizacja czy jonizacja, mogą poszerzyć go o kolejne stadia. Zawarta w nich membrana półprzepuszczalna wyposażona jest w mikroskopijne pory, które znakomicie filtrują zarówno zanieczyszczenia organiczne, jak i nieorganiczne. Tego rodzaju filtr może wychwycić naprawdę mikroskopijne cząstki, w tym bakterie i wirusy. Filtr wody pod zlew poprawia ogólny skład wody, a przy tym wpływa pozytywnie na jej smak. Zazwyczaj w tej płynącej z naszych kranów znajduje się chlor, który może negatywnie wpływać na jej walory zapachowe i smakowe. Umieszczenie takiego urządzenia pod zlewem rozwiązuje ten problem – spożywając tak oczyszczoną wodę, masz stuprocentową pewność, że jest zdatna do picia i bezpieczna dla zdrowia.
Niepożądane substancje i drobnoustroje, znajdujące się w wodzie, często są bezbarwne, a nasze zmysły smaku i zapachu nie mogą ich wychwycić. Zastosowanie membrany umożliwia pozbycie się ich niemal całkowicie. Przy jej doborze warto zwrócić uwagę przede wszystkim na wydajność. Jakie cząsteczki powinna usuwać z cieczy? Wśród najbardziej niepożądanych są oczywiście zanieczyszczenia mechaniczne i związki organiczne, a także metale ciężkie. Filtry do wody pod zlew umożliwią Ci odseparować również nitraty, pestycydy i żelazo. Wiele z nich spełnia też dodatkową funkcję mineralizacji i jonizacji. Możesz kupić także sprzęt wyposażony w zmiękczacz, co z kolei pomoże Ci zredukować twardość wody. Wykorzystaniem dobrego filtra możesz podnieść pH wody, aby uzyskać stopień alkaliczny. Wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie w celach zdrowotnych – ciecz o zasadowym odczynie wpływa pozytywnie na funkcjonowanie organizmu. Ponadto unikasz szybszego uszkodzenia urządzeń kuchennych, takich jak zmywarka, przez minerały. Tworzący się osad, który dostaje się do urządzeń wraz z wodą, sprawia, że ma ono znacznie krótszą żywotność.

Odwrócona osmoza – najważniejsze korzyści dla domu

Decydując się na system filtrujący wodę na zasadzie odwróconej osmozy, zyskują Państwo pewność najdokładniejszej metody poprawy jakości wody pitnej. Wysokiej klasy filtr pod zlew skutecznie wyeliminuje z cieczy płynącej w przydomowej instalacji szkodliwe związki chemiczne, takie jak azotyny, metale ciężkie, mangan, żelazo, czy wapń. Wykorzystanie zjawiska dyfuzji, na którym opiera się odwrócona osmoza, powoduje, że cały system jest praktycznie bezobsługowy i nie generuje dużych kosztów eksploatacji ani czynności serwisowych. Kluczowe korzyści uzdatniania wody dzięki filtrom osmotycznym to m.in.:

  • gwarancja najdokładniejszej filtracji spośród wszystkich dostępnych na rynku metod uzdatniania,

  • ultraszczelna membrana molekularna, zatrzymująca cząsteczki o wielkości tysięcznych części milimetra,

  • prosty montaż filtra pod zlewem,

  • możliwość wykorzystania zestawu w gospodarstwie domowym, restauracji, kuchni gastronomicznej, hotelu, w biurach i obiektach przemysłowych,

  • w pełni bezobsługowa filtracja czystej wody w kranie,

  • estetyka rozwiązania – stacja filtrująca schowana pod zlewozmywakiem lub umieszczona w niewielkiej atrakcyjnej obudowie

  • możliwość zastosowania dodatkowych wkładów filtrujących oraz mineralizujących wodę dla poprawy jej smaku i, przede wszystkim, jakości, co ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia

  • duża wydajność membran nano-molekularnch RO , pozwalająca przefiltrować nawet kilkaset litrów wody pitnej na dobę.

To oczywiście nie jedyne zalety stosowania systemu odwróconej osmozy w gospodarstwach domowych oraz budynkach o innym zastosowaniu. Woda mająca lepszą jakość przekłada się na poprawę smaku i zapachu przyrządzanych na jej bazie potraw lub napojów, tak zimnych jak i ciepłych. Dzięki zastosowaniu wybranego zestawu filtrów pod zlew z naszej oferty, Państwa ulubiona kawa lub herbata będzie smakowała jeszcze lepiej! Wszystko to bez wydawania dużych pieniędzy oraz bez konieczności regularnej obsługi systemu uzdatniającego. Przydomowa stacja filtrująca działa w pełni automatycznie, nie licząc okresowej wymiany wkładów, co docelowo pozwoli zaoszczędzić znaczne sumy w naszym domowym budżecie. Częstotliwość tego procesu uzależniona jest od zapotrzebowania na czystą wodę z przydomowej instalacji (ujęcia).

Interesuje Państwa poprawa jakości wody pitnej przez zastosowanie filtrów odwróconej osmozy? Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem! Z przyjemnością pomożemy dobrać rozwiązania, które pod względem wydajności oraz ceny sprostają Państwa wymaganiom.

Zaloguj się aby dodać komentarz
captcha
Twój komentarz zostanie opublikowany po moderacji administratora
Filtr
Znalezione 5 
Potwierdzić
Aby dodać element do listy życzeń, należy